BİZDEN HABERLER

Raif Türk İlkokulu Açıldı;

13 Eylül 2022 Salı

Merkez Bağlar İlçesi Bağcılar Mahallesi’nde 11 bin metrekarelik bir alanda inşaatına geçen yıl başlanan Raif Türk İlkokulu, 9 ay gibi kısa bir sürede tamamlandı. 32 derslik ve 9 atölyeden oluşan; içerisinde konferans salonu, kütüphane, mescidi, spor salonu ve sosyal alanları bulunan okulun açılışında konuşan Dimer Grup Yönetim Kurulu başkanımız Raif Türk, “Sevgili çocuklarımıza özenle tasarladığımız tam teşekküllü bir okul sunuyoruz. Ülkemizin geleceğine göz nuru ve alın teri ile katkı yapacak evlatlarımızı daha iyi yetiştirmek için bir destek de biz sunmuş oluyoruz” dedi.

 

Raif Türk İlkokulu’nun resmi açılışı için düzenlenen törene Diyarbakır Valisi Ali İhsan Su, CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, AK Parti Milletvekili Oya Eronat, Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, TOBB Maden Meclisi Başkanı, TİM Maden Meclisi Başkanı ve İMİB Başkanı, Ege Maden İhracatçıları Birliği Başkanı, Türkiye Doğal Taş, Mermer ve Makine Üreticileri Birliği Başkanı, Türkiye Madenciler Derneği Başkanı, DTSO, DESOB, DTB, Diyarbakır OSB, DİMDER, DİSİDER, DİSİAD, DİTAM, GGC ve GÜNSİAD başkanları, Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali ile çok sayıda iş insanı katıldı.

 

RAİF TÜRK: ÇOCUKLAR GELECEĞİMİZDİR

 

Açılışta konuşan Dimer Grup Yönetim Kurulu Başkanımız Raif Türk, eğitimin öneminden söz ederek, geçmişte de kendisinin öğretmenlik yaptığını ifade etti. Türk, “Eğitimin amacı bilgili, insanlık değerlerine duyarlı ve üretken insan yetiştirmektir. Çok şanslıyım ki, okul ve eğitimin önemini çok iyi anlayan bir babanın evladıyım. 1948 yılında köyümüze okul yapılacağı haberi üzerine babam okul yerleşkesi için bağından arazı bağışlamış. Bu gururu yaşayarak büyüdüm. Bugün daha iyi imkanlarım var ve kurucusu olduğum, oğlum Aziz Erman’ın Başkanlığını yaptığı Dimin A.Ş. yönetimi de bana bugün birlikte yaşadığımız bu sevinci tattırdı. Huzurlarınızda kendilerine teşekkür ediyorum.

 

Hayatımda yaptığım ve çoğu dostumun başarı diye övdüğü hiç ama hiçbir şey bu okulu çocuklarımıza kazandırmak kadar engin bir coşku vermedi bana. Çünkü çocuklarımız ve ülkemizin bütün çocukları bizim çocuklarımızdır ve aynı zamanda geleceğimizdir. Tadını ilk gençliğimde Dicle İlköğretmen Okulunda tattığım ve bugüne kadar hiç unutmadığım öğretmenlik aşkı bana bunu böyle cesaretle yüreğim taşarak söyletiyor. Dileğim bu okulda ve bütün okullarımızda nice bilinçli, üretken ve barışçı bireylerin yetişmesidir. Elbette böyle bir nesil genç öğretmen kardeşlerimizin ve onlara destek veren eğitim yöneticilerin eseri olacaktır” dedi.

 

VALİ SU: EĞİTİMDE ÖNEMLİ HİZMETLERİ HAYATA GEÇİRİYORUZ

 

Daha sonra konuşan Vali Su, eğitim yuvasını kente kazandıran Raif Türk ve ailesine teşekkür ederek, “Çocuklarımız inşallah burada güzel bir ortamda, öğretmenlerimizle beraber, velilerimizle beraber eğitimi en güzel şekilde sürdürecekler. Malumunuz her şeyin başı dünyada da ifade edildiği gibi eğitimdir. Atatürk'ün ‘Hayatta en hakiki mürşit ilimdir’ düsturundan hareketle biz de devletimiz, hükümetimiz, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde hakikaten eğitim konusunda da çok önemli hizmetleri ilimiz bazında da gerçekleştiriyoruz.

 

2021-2022 yılı içerisinde 3 milyar 431 milyon liralık eğitim yatırımlarını yapıyoruz. Bunların içinde. 2 bin 648 derslikli 199 iş, 400 kişilik 2 pansiyon, 5 atölye, 2 spor salonu, 110 kişilik 2 öğretmen evi bulunmakta. Bu dediğim hususların bir kısmını bitirdik. Bu eğitim öğretiminde eğitime açtık. Devam edenler var, proje bazında olanlar var. Böylelikle bunların hepsini inşallah kısa bir sürede Diyarbakır ilimize kazandırmış olacağız. Eğitim çok önemli. O yüzden çocuklarımız için ne gerekirse yapıyoruz” dedi.

 

Konuşmaların ardından resmi açılış yapılırken, Vali Su, iş insanı Raif Türk’e Onur Belgesi takdim etti.İlginizi Çekebilir
13 Aralık 2021
Bingöl / Genç Kaymakamı Yusuf KAPTANOĞLU' nun sahamızı ziyareti...
Detayları İncele
20 Aralık 2021
Yönetim Kurulu Başkanımız, Yılın İhracatçısı Ödül Töreninde..
Detayları İncele
07 Ekim 2021
Diyarbakır AFAD İl Müdürlüğü ile koordineli şekilde teorik ve uygulamalı...
Detayları İncele
11 Kasım 2021
Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürümüz Sn. İlhan POYRAZ' ın...
Detayları İncele
26 Kasım 2021
Dimer Grup Yönetim Kurulu Başkanı Raif Türk adına yaptırılacak olan 32 derslikli ilkokulun temeli düzenlenen törenle atıldı.
Detayları İncele
09 Mart 2022
Genç nesillerin hayallerinin gerçekleşmesine katkıda bulunmaktan gurur duyuyoruz.
Detayları İncele
Haberdar Ol! Dimin Güncellemelerinden Anında Bilgi Almak için Lütfen E-mail Listemize Abone Olunuz.