Dimer Mermer
Ziyaret Et
Difer Enerji
Ziyaret Et
Dirisa İnşaat
Ziyaret Et
Diyor
Ziyaret Et
DİMER GRUP ŞİRKETLERİ HAKKINDA

Dünya’nın binlerce yıllık değeri bereketli topraklarda gizlidir.

Nesilden nesile binlerce yıllık bir tarihe tanıklık eden değerli doğal taşları tam 30 yıldır üretiyor, işliyor ve dönüştürüyoruz.

Günümüzde Dimer Grup, 1000’i aşkın çalışanı ve farklı sektörlerdeki faaliyetleri ile büyümeye devam etmekte olup, Dünya’nın en güçlü firmaları arasındaki yerini sağlamlaştırmıştır.

Dimer Grup, yolculuğumuz 1988 yılında Ocak İşletmeciliği yaparak başlamıştır. Geçmişten günümüze farklı sektörlerde faaliyetlerini yürüten şirketlerimiz 5 kıtada 70’e yakın ülkede hem doğaltaş hemde madencilik sektörlerine yön veren yenilikçi ürünleri ile büyümeye devam etmektedir.

Dimer Mermer, 1997 yılına gelene kadar toplam 30 çalışan ile iki ocak işletmesi ve bir yönetim dairesinden oluşmaktaydı. Diyarbakır’da kurulan fabrikamız ile birlikte çalışan sayımız 400’ü aşmış ve buna bağlı olarak bir çok yeni ocak ve yeni ürün üretilmeye başlanmıştır.

Dibaz Bazalt, 2005 yılında 150’ye yakın çalışanı ile Diyarbakır’da kurulmuştur. Bölgemizdeki bazalt taşını son teknoloji makine parkurunda işleyerek ülkemizde ve yurt dışında önemli projelerde kullanıma sunmakta ve Diyarbakır Bazalt Taşını bir markaya dönüştürmeyi kendine misyon edinmiştir.

Difer Enerji, 2012 yılında 50 çalışanı ile çeşitli bölgelerde güneş ve rüzgar enerji santralleri kurma çalışmalarına başlamıştır. Kurulu ve aktif olan santralleriyle milli enerji üretimine önemli katkılar sağlamaktadır.

Dirisa İnşaat, 2016 yılında faaliyetlerine başlamıştır. Türkiye'nin bir çok ilinde büyük projelere imza atan şirketimiz son olarak Bodrum Yalıkavak'da bulunan D Plaj Evleri projesi ile sektöredeki yerini sağlamlaştırmıştır.

Diyor Orman Ürünleri, 2005 yılında 100'e yakın çalışanı ile Diyarbakır'da kurulmuştur. Modern bir sanayi kuruluşu olarak kereste işleme, kapı / panel mobilya üretimi yapmaktadır.